Skip to main content

12 zalet kupna używanego auta na europejskich aukcjach poleasingowych

Leasing jest bardzo popularną opcją dla posiadaczy aut, ponieważ jest szczególnie korzystny pod względem finansowym oraz rozwiązuje kwestie związane z późniejszą sprzedażą. Co do zasady po zakończeniu okresu umowy leasingowej samochód jest zwracany do firmy leasingowej w zamian za nowy. Następnie zwrócone używane auta są sprzedawane dealerom samochodowym na zamkniętych aukcjach.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że zgodnie z regulaminem aukcji, licytować samochody z Niemiec lub innych krajów Europy mogą wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą jako dealerzy samochodowi, zamierzający nabywać używane auta wyłącznie w celu ich późniejszej odsprzedaży i po spełnieniu szeregu warunków.

Jeśli więc rozważasz zakup samochodu, to warto zwrócić uwagę na aukcje leasingowe z Niemiec albo Europy z uwagi na następujące powody:

 • KORZYSTNA CENA
  Firmy leasingowe sprzedają używane samochody po cenach niższych niż rynkowe, aby dealerzy mogli dokonać szybkiego zakupu. Z kolei firmy leasingowe głównie zarabiają na leasingu nowych samochodów, a późniejsza ich sprzedaż jako już samochodów używanych jest tylko dodatkową opcją, a nie sposobem na zarabianie pieniędzy.
 • ORYGINALNY PRZEBIEG
  Firmy leasingowe gwarantują oryginalność przebiegu każdego samochodu od momentu nadania mu numeru VIN. Z kolei przebieg jest potwierdzony historią serwisową, pochodzącą głównie z oficjalnego centrum serwisowego danej marki.
 • SERWISOWANE AUTA
  Wszystkie leasingowane samochody są serwisowane ściśle według przepisów producenta marki przez cały okres trwania leasingu.
 • PRZEJRZYSTOŚĆ PRAWNA
  Wszystkie auta wystawione na aukcjach samochodowych w Niemczech są wolne od wszelkich obciążeń prawnych. Jest to bezwzględnie gwarantowane przez każdą firmę leasingową, ponieważ są one jedynym właścicielem pojazdu.
 • SPRAWDZONE SPRZEDAWCY
  Firmy leasingowe są również jedynymi podmiotami, które sprzedają samochody na aukcjach. Z reguły są to renomowane firmy, mające duży kapitał własny, dzięki czemu nie istnieje ryzyka stania się ofiarą schematu oszustwa.
 • TESTOWANIE PRZEZ EKSPERTÓW
  Samochody na aukcjach są badane przez niezależną firmę ekspercką, która identyfikuje wszystkie wady.
 • POSZUKIWANIE WEDŁUG TWOICH PARAMETRÓW
  Oferta aukcji europejskich jest bardzo zróżnicowana, co pozwala na znalezienie odpowiedniego auta według szczegółowych parametrów kupującego, takich jak model, rocznik, rodzaj paliwa i skrzyni biegów, kolor, określone elementy wyposażenie itd.
 • SAM OKREŚLASZ CENĘ LICYTACJI
  Aukcje są organizowane w sposób umożliwiający kupującemu określenie ceny. Natomiast dealer nie może licytować bez uprzedniego uzgodnienia ceny z klientem.
 • NIE OPŁACASZ PODATKU PCC-3
  Kupując auto na aukcji przez dealera samochodowego, będącym podmiotem gospodarczym, nie ponosisz dodatkowych kosztów podatku PCC-3, wynoszących 2% wartości pojazdu.
 • TYLKO NIEUSZKODZONE AUTA
  Jeśli samochód jest wystawiony w sekcji aut nieuszkodzonych na aukcji, wtedy można mieć pewność, że nie miał on żadnych poważnych wypadków.
 • AUTO OD PIERWSZEGO WŁAŚCICIELA.
  Ponad 90% samochodów oferowanych na aukcjach było własnością tylko firmy leasingowej. Wymagają one od faktycznego użytkownika samochodu ścisłej obsługi, najczęściej w ASO danej marki.
 • WYGODNE WARUNKI ZAKUPU I REJESTRACJI.
  Wybierając zakup samochodu na zamówienie z aukcji poleasingowych z Europy, nie martwisz się o cały proces. Nasz zespół pomoże znaleźć auto, które cię interesuje, zapewni najlepszą cenę zakupu, zorganizuje optymalną dostawę do naszego placu samochodowego w Łomiankach, a także wykona badanie techniczne i uiści opłatę akcyzową. W konsekwencji otrzymasz od nas samochód w pełni gotowy do rejestracji w Polsce.

Należy jednak powiedzieć, że pomimo szeregu wymienionych zalet, zakup auta na aukcjach nie będzie pasować osobom, które wolą najpierw obejrzeć auto osobiście, ponieważ zasady aukcji nie przewidują takiej możliwości. Ponadto trzeba liczyć się z tym, że poszukiwanie i późniejszy transport wygranego samochodu może trwać od tygodnia, a niekiedy nawet do dwóch miesięcy. Jest to czynnik, na który my jako dealer samochodowy nie mamy wpływu, pomimo dostępności optymalnych opcji dostaw ze wszystkich krajów Europy.

Z drugiej strony, na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia zdobytego na aukcjach poleasingowych możemy stwierdzić, że jest to zdecydowanie najkorzystniejsza opcja dla osób poszukujących gwarantowanie niezawodnego samochodu. Świadczy o tym fakt, że wszystkie samochody na aukcjach są wyceniane przez niezależną firmę ekspercką, co gwarantuje zachowanie oryginalnego przebiegu oraz uniknięcie kosztownych napraw.

Jeśli jednak okaże się, że samochód, który wygraliśmy, ma ukryte wady niewidoczne w raporcie rzeczoznawcy, to natychmiast zlecamy ocenę uszkodzeń u oficjalnego dealera, a następnie składamy oficjalny wniosek do firmy leasingowej o zwrot kosztów. W każdym z przypadków możemy mieć pewność, że samochód będzie w bardzo dobrym stanie technicznym.

Nasza firma AUTOGOOD ma bezpośrednie dostępy, tj. bez pośredników, do wszystkich głównych aukcji leasingowych w Europie, a nasz zespół posiada wiedzę na temat niuansów, na które należy zwrócić szczególną uwagę przy zakupie auta na aukcji leasingowej.

Jeśli więc jesteś zainteresowany opcją sprowadzenia auta z Niemiec lub innych krajów Europy, to zapoznaj się z warunkami i kosztami na naszej stronie lub skontaktuj się z nami bezpośrednio. Na twoje życzenie prześlemy ci oferty aukcyjne wraz ze zdjęciami i raportem kontroli.